peciatky

Zemiakové pečiatky

Vložené august 17, 2012

Pamätáte si na časy, keď sme v škole na výtvarnej východe robili pečiatky zo zemiakov? Myslím, že to bolo predovšetkým pred vianocami a vyrábali sme baliaci papier na darčeky. Skúste sa vrátiť v čase, zapojte aj svoje deti a naučte ich robiť pečiatky z obyčajného zemiaku.

Zábava pre celú rodinu. Ocko sa môže zahrať na rezbára a pečiatky vyreže, mama ich natrie farbou a detičky môžu pečiatkovať.

Zabudnite na klasiku – pečiatky na papier. Vyrobte napríklad originálne utierky do kuchyne. Nie len pre vás, ale aj ako darček babke. Vždy keď utierku použijete, spomeniete si na zábavu s detmi.

Pripravte si:

– zemiaky /z jedného vyrobíte 2 pečiatky/
– nôž
– farby na textil a štetec

Zemiaky prekrojte na polovicu a nožíkom opatrne vyrežte tvar pečiatky. Vyrobiť si môžete srdiečko, kvet, motýľa alebo obyčajné geometrické tvary. Budú vyzerať veľmi pekne ak použijete jasné odtiene farieb na textil. Farby na textil značky Nerchau si môžete kúpiť tu. Na výber je veľa odtieňov na svetlý ale aj tmavý textil.

Pripravené zemiakové pečiatky natrite farbou a môžete začať pečiatkovať.

Ak budete pracovať s textilom môžete vyrobiť nie len utierky, ale aj obrus, predstieranie či originálne obrúsky. Aby ste mohli textil aj prať, nezabudnite hotové výrobky prežehliť podľa návodu na fľaštičke.

Prajeme príjemnú zábavu.

(via: wwwtheproperpinwheel.com )

Diskusia

komentárov