kurz-vyroby-mydla

Celodenný workshop – výroba mydla

Vložené máj 31, 2013

Túžite stráviť celý deň v príjemnom a voňavom prostredí? Chcete vyrábať handmade mydlá pre seba a svojich blízkych? Plánujete vyrobiť darčeky pre hostí na svoju svadbu? Máte chuť naučiť sa niečo nové a kreatívne?  Milujete levanduľu, vanilku, jahody alebo čokoládu? Všetky vaše obľúbené vône môžete použiť pri výrobe originálneho ručne robeného mydla.  Ručne robené mydlo si zachováva nie len dôležité vitamíny ale je bohaté aj na minerálny látky, vďaka olejom ktoré sa pri výrobe používajú.  Doma robené mydlo si namiešate presne podľa vašich predstáv. Môžete doň pridať nie len vaše obľúbené bylinka ale ho aj obohatiť o vitamíny. Primiešať môžete aj kokos alebo makové zrniečka a vytvoriť tak jedinečné a originálne mydlo. Na celodennom kurze sa naučíte nie len jednoduché odlievané mydlá ale vyrobíte si aj špirálové a mozaikové vzory a rôzne efekty. K dispozícii bude množstvo farieb, vôní, byliniek a foriem rôznych tvarov a veľkostí.
Ak sme vo vás vzbudili zvedavosť pridajte sa k nám a naučte sa ako na to. Na kreatívny kurz sa môžete prihlásiť tu.

kurz-vyroby-mydla14

Na kreatívnom kurze sa naučíte niečo o histórii mydla a mydle ako takom. Povieme si viac o spôsobe práce s glycerínovou hmotou a prísadami, dozviete sa rôzne tipy a triky, zoznámite sa s pomôckami na výrobu mydla.

Nasledovať bude už samotná výroba. K dispozícii bude priehľadná a biela glycerínová hmota a bude jej pre každého dostatok aby mohol vyrobiť množstvo rôznych mydiel. Každý účastník kurzu bude pracovať s 3 kg mydlovej hmoty – z tohto množstva vyrobíte asi 50-100 mydiel. Budete pracovať s bielou a priehľadnou mydlovou hmotou a taktiež s hmotou s prídavkom kozieho mlieka.

Začneme jednoduchším odlievaním mydla, pokračovať budeme výrobou mozaikového mydla, mramorového mydla a tiež vyrobíme špirálové mydlá a mydlá s rôznymi efektami. Budeme experimentovať s farbami a vôňami a kto bude mať záujem môže pridať aj bylinky. Na záver si niektoré mydlá darčekovo zabalíme. Celofán a stuhy budú k dispozícii.

Po skončení workshopu si u nás môžete s 15% zľavou nakúpiť ingrediencie na výrobu mydla.

ČO JE SÚČASŤOU CENY:
– všetok materiál
– inštruktáž a vedenie celým kurzom
– Coffee break (čaj, káva, minerálka, sušienky) a obed (studené obložené misy, pečivo, zelenina)

TERMÍN A DOBA TRVANIA:
8.6.2013, 9:00 – 16:00

LOKALITA:
Bratislava – centrum (kúsok od AS Mlynské Nivy)

AKO SA OBLIECŤ:
Zvoľte oblečenie, pri ktorom vás nebude mrzieť prípadne znečistenie (i keď je to mydlo).

Viac info o workshope nájdete tu.

Tešíme sa na vás.

kreativny-kurz-vyroby-mydla5

kreativny-kurz-vyroby-mydla4

kreativny-kurz-vyroby-mydla1

kreativny-kurz-vyroby-mydlakreativny-kurz-vyroby-mydla22

Diskusia

komentárov