vianocne-pecenie4

Vianočný cupcake

Vložené december 10, 2012

Vianoce nie sú len o pohode a oddychu. Je to aj čas darčekov a dobrého jedla. Vianočné pečivo si vychutnávajú malí aj veľkí. Ak chcete maškrtníkov potešiť niečim výnimočným, pripravte tento rok vynikajúce vianočné cupcake.

Ingrediencie na 8 ks:
– 220 g masla
– 8 ks kornútkov na zmrzlinu
– 220 g múky
– prášok do pečiva
– 250 g Mascarpone
– 4 vajcia
– 1 vanilkový struk
– 180 g cukru

Postup:

Do misky dajte maslo pokrájané na malé kocky, preosejte múku a pridajte ju do misky. Vanilkový lusk rozrežte a nožom vyberte vnútro. Semienka pridajte do misky s maslom a múkou. Primiešajte všetky vajíčka, cukor a prášok do pečiva.

vianocne-pecenie1

Šľahačom vymiešajte hladké cesto. Naplnte cukrárske vrecko a cesto nastriekajte do pripravených papierových košíčkov. Koláčiky dajte do vyhriatej rúry na 180 stupňov a pečte 18 – 20 minút. Upečené košíčky nechajte vychladnúť.

vianocne-pecenie2

Pokým koláčiky vychladnú vymiešajte mascarpone s práškovým cukrom ( cukor pridajte podľa chuti). Na každý koláčik dajte lyžicou kopček mascarpone a do neho vtlačte kornútok. Krém natrite na celý kornútok nožom, tak aby ste vytvorili dojem snehu.

vianocne-pecenie3

Hotový koláčik môžete ozdobiť  farebným cukrom alebo cukrárskymi perličkami. Nebojte sa pridať marcipánové ozdoby alebo malé gumové cukríky.

Prajeme príjemnú zábavu.

vianocne-pecenie4

(via: www.donnamoderna.com)

Diskusia

komentárov