vianocne-inspiracie1

Tip na darček – šálka v kabátiku

Vložené november 10, 2012

Tento rok ste vyhlásili vojnu kupovaným vianočným darčekom? Nebudete rozdávať žiadnu kozmetiku, poukážky na oblečenie a dokonca ani peniaze? Úprimne nás to veľmi teší. Aby ste však veľmi nezúfali aké darčeky vymyslíte, pripravili sme pre vás zopár tipov. Ako prvý prinášame šálku v teplučkom svetríku. Voňavý vianočný punč v nej vydrží dlhšie príjemne teplý.

Na výrobu svetríka na 2 šálky budete potrebovať:
– filc rôznych farieb
– pomôcky na šitie a nožnice alebo šijací stroj
– 6 malých gombíkov a klobúkovú gumičku
– 2 šálky

vianocne-inspiracie2

Začnite prípravou ozdôb z filcu. Vystrihnite si kruhy alebo štvorce v dvoch rôznych veľkostiach, tie budete postupne prišívať na váš svetrík.
Čím viac farieb použijete, tým bude veselší. Samozrejme vianočné farby ako zelená, biela a červená by nemali chýbať.

vianocne-inspiracie3

Teraz si zmerajte obvod šálky, aby ste vedeli aký veľký svetrík máte vyrobiť. Odrátajte asi 1 cm z každej strany okolo uška. Svetrík by sa nemal prekrývať pretože bude mať gombíčkové zapínanie.
Z filcu si vystrihnite pás v požadovanej dĺžke, na jednu stranu prišite 3 gombíčky a na druhú stranu zasa malé slučky z gumičky. Pozor – gombíčky prišívajte z opačnej strany ako dávate slučky, inak sa svetrík na šálke nebude dať zapnúť. Všetko si zmerajte aby sa vám nestalo, že slučky budú veľmi veľké a svetrík vám spadne, gombíky a slučky majú za úlohu uhržať svetrík na šálke, gumička musí byť po zapnutí trochu napnutá.
Potom si vystrihnite malé obdĺžniky z filcu a miesta kde ste prišívali zakryte na oboch stranách. Bude to vyzerať lepšie. Na prednú stranu potom postupne poprišívajte pripravené dekorácie. Tie naskladajte na seba tak, že dáte vždy 3 kusy rovnakej veľkosti a cez stred ich prišijete na pripravený svetrík. Striedajte väčšie a menšie časti, bude to vyzerať skvele.

vianocne-inspiracie

Bez väčšej námahy a len s trochou šikovnosti vyrobíte originálny darček pre svojich najbližších.
Šáločky vo svetríkoch vyzerajú naozaj neodolateľne.

vianocne-inspiracie1

 (via: www.notmartha.org)

Diskusia

komentárov