recy tricko

Taška na nákupy zo starého trička

Vložené september 6, 2012

Nakupovanie patrí k nášmu každodennému životu. Ak patríte k tým ľuďom, ktorí chodievajú často a radi na tržnicu po čerstvé ovocie a zeleninu máme pre vás dobrý tip ako si vyrobiť eko nákupnú tašku zo starého trička.Vaše obľúbené ale už obnosené tričko nemusíte hneď vyhadzovať. Aj keď už nie je vhodné na nosenie vyrobte si z neho originálnu nákupnú tašku ideálnu na nákup ovocia a zeleniny.
Na eko tašku budete potrebovať:
– jedno tričko
– nožnice
– potreby na šitie

Tričko zohnite na polovicu, tak ako je na obrázku. Začnite tak, že si perom alebo ceruzkou naznačíte poloblúk. Podľa vyznačenej čiary tričko odstrihnite. Dávajte si pozor aby ste odstrihli hornú časť trička.[sociallocker id=”2376″]

Vystrihnuté časti trička by mali byť v tvare písmena U.

Tašku zošite po celom obvode. Vrchnú časť však nezošívajte, inak nebude mať kde urobiť na tašku uši. Na zošitie môžete použiť šijací stroj ale zvládnete to aj rukou.

Aby sa vám taška nepárala, cik – cakovým stehom obšite okraje.

Zošitú tašku rozprestrite na rovný povrch a pomocou pravítka a fixky nakreslite prerušované čiarky do spodnej tretiny tašky. Odrátajte asi 5 cm od horného okraja a fixkou naznačte dlhšiu asi 10 cm dlhú čiaru. To bude uško na vašej novej taške.

Vezmite nožnice a pustite sa do strihania. Rozstrihajte všetky naznačené čiarky. Nezabudnite prestrihnúť aj ucho tašky.

Odložte nožnice a tašku jednoducho natiahnite.

[/sociallocker]Eko taška na nákupy je hotová. Určite vám ju budú kamarátky závidieť.

Taška je dosť pevná aby uniesla zopár kúskov čerstvého ovocia alebo zeleniny.

(via: www.ecouterre.com)

Diskusia

komentárov