shabby chic nabytok

Shabby Chic

Vložené máj 13, 2013

Shabby Chic nie je len štýl, je to spôsob života ľudí, ktorí si vážia staré a nepotrebné veci a vedia ich premeniť na originálny a užitočný doplnok.

Shabby chic je aj o recyklovaní. Na to aby ste si zariadili domov v tomto štýle nemusíte hneď minút celý majetok na nový nábytok s ošúchaným efektom. Postačí vám nábytok ktorý máte doma, farby, šmirgeľ a hlavne odvaha pustiť sa do prerábania. Skombinovať modernú kuchynskú linku a ošumelý jedálenský stôl, to je shabby chic. Vymeniť plastové kvetináče za keramické s efektom popraskania, to je shabby chic. Ušiť si závesy do obývačky z látky posiatej drobnými ružami a vymeniť farebný nábytok za biely aj to je shabby chic.
Obklopte sa čerstvými kvetmi. Levanduľa, ruže alebo hortenziu vo váze sú to pravé. Príjemnú náladu vytvorte sviečkami, výšivkami, vankúšmi s kvetinovým vzorom. Oblečte svoje kreslá a pohovky do volánikov, čipiek a krajok. Dodajte im romantický vzhľad. Nebojte sa zájsť k babke na povalu, nájdete tam poklady ktoré vám môžme len závidieť. Staré písacie stoly, almary, kredence, lavice ale aj rámy na obrazy, krabičky na šperky či staré drevené hračky. To všetko veci, ktoré aj z vašej domácnosti spravia shabby chic.

Rachel Ashwell je autorka tohto štýlu, ktorý sa dostal do pozornosti ľudí a zažil veľký úspech v 80. – 90. rokoch minulého storočia. Rachel, britská dizajnérka, dala šancu starému a nepotrebnému nábytku a skombinovala ho s novým. Tento štýl si ihneď obľúbili umelci, vďaka ktorým sa shabby chic  rozšíril.

76aa6b7ce09b4b582f1926cd0cd7ca0b
nabytok z palety shabby chic nabytok.3jpg shabby chic nabytok1 shabby chic nabytok2 shabby chic nabytok7
shabby chic nabytok5 shabby chic nabytok6 shabby chic nabytok10 shabby chic nabytok9

shabby chic nabytok4(via: www.shabbychicdiary.com)

Diskusia

komentárov