pletene naramky

Pletenie na prstoch

Vložené august 26, 2012

Naše mamy a staré mamy si dlhé večery krátili ručnými prácami. Tento trend sa vracia do módy a čoraz viac kreatívnych a vynaliezavých žien hľadá spôsob ako využiť voľné chvíle. 

Háčkovanie, pletenie, vyšívanie alebo šitie na stroji nás kedysi učili naše mamy, alebo dokonca babky. Ručným prácam sa venovali nie len z dlhej chvíle, ale predovšetkým to bola nutnosť. Výber oblečenia v obchodoch nebol veľký a kedysi sa patrilo, aby si budúce nevesty pripravili aj výbavu a tak po večeroch vyšívali a háčkovali všetky ženy a dievky v rodine.

Čo by povedela vaša babka na to, ak by ste ju naučili pliesť? Asi by sa čudovala a povedali by vám, že veď to už dávno vie. Predstavte si jej prekvapenie, ak by ste sa predviedli umením pliesť na prstoch. Nepotrebujeme žiadne ihlice ani háčiky, dokonca ani vlnu na pletenie. Pripravte si nožnice, staré bavlnené tričká a prsty. Za pár minút premeníte staré oblečenie na skvelý náramok.
Pliesť sa dá na 2, 3 alebo na 4 prstoch. Vyskúšajte si ten najrýchlejší a najjednoduchší spôsob pletenia na 2 prstoch.

Pri pletení na dvoch prstoch budete potrebovať len dva pruhy látky.

[sociallocker id=”2376″]Pliesť začíname na prstenníku tak, aby nám látka prešla cez malíček z predu a na prstenníku zo zadu.

Vrátime sa slučkou spať na prstenník.

Pletieme náramok v požadovanej dĺžke.[/sociallocker]

(via: www.vanessachristenson.com)

Diskusia

komentárov