torta1

Papierové ozdoby na tortu

Vložené august 17, 2012

Sladké marcipánové kvetinky či srdiečka sú tradičnou výzdobou na svadobných zákuskoch. Vyzerajú skvele a výborne chutia. Viete si ale predstaviť tieto ozdoby z papiera?Tak ako v móde a v bytových doplnkoch nové trendy sa pravidelne objavujú aj vo výzdobe koláčov. Pre tie z vás, ktoré radi pečiete máme super nápad ako vyzdobiť tortu aj napriek tomu, že neviete čarovať s marcipánom. Dokonalú výzdobu torty urobíte aj z papiera. Rýchlo a ľahko a dokonca sa pri tom aj zabavíte.

Pripravte si:

– upečenú tortu potiahnutú marcipánom alebo ozdobenú krémom
– obyčajný biely papier
– vyrezávatko na papier v tvare kvetu
akrylové farby
– štetec
– lepiacu pištol
– špáradlá

Upečte vašu obľúbenú tortu podľa receptu a môžete začať s prípravou kvetiniek. Budete potrebovať 12 vyrezaných kvetov z bieleho papiera. Používajte obyčajný tenký kancelársky papier, ten sa vám bude ľahšie skladať. Špáradlom urobte uprostred kvetinky dierku. Papier stlačte tak, aby z neho vznikli okvetné lístky kvetinky. Takto si pripravte všetky potrebné kvetinky.

Lepiacu pištol zahrejte a dajte malé množstvo lepidla okolo každej kvetinky. Prilepíte tak špáradlo k papieru a kvetinka sa vám nebude hýbať. Lepidlo môžete pritlačiť aj prstami, dávajte však pozor – je veľmi horúce.

Takto pripravené kvetinky môžete pomaľovať akrylovými farbami. Farby nechajte vyschnúť a môžete zdobiť tortu.

Vaši hostia budú unesení.

(via: www.blog.hwtm.com)

Diskusia

komentárov