talianksy chlieb foccacia

Originálny taliansky chlieb – foccacia

Vložené apríl 29, 2013

Lahodný a veľmi návykový…taký je tradičný taliansky chlieb. Focaccia má svoje miesto na jedálnych lístkoch aj v tých najluxusnejších reštauráciách po celom svete. 

Ako prvý pripravovali tento chlieb v Grécku, odtiaľ sa postupne rozšíril do Arábie a v Taliansku sa objavil pred viac ako 2000 rokmi.
Príprava focaccie je veľmi jednoduchá. Potrebujete len zopár základných ingrediencií a tento chlieb si zamilujete. Ponúka však veľa možností pre dochutenie presne podľa vašich predstáv. Originálna focaccia sa pečie s rozmarínom a hrubou soľou.
Na severe Talianska ju posýpajú cibuľkou a slaninou. V regióne Romagna  ju potierajú cesnakovou pastou, podobne ako posúch na Slovensku. Na juhu Talianska je veľmi obľúbená kombinácia sušených paradajok a čiernych olív. Neodmysliteľnou súčasťou pri podávaní focaccie je panenský olivový olej do ktorého sa kúsky tohto lahodného chleba namáčajú. Vytvorte si aj vy vašu obľúbenú kombináciu chutí a focacciu si určite zamilujete.
Varujeme vás, facaccia je vysoko návyková :-)

Potrebné suroviny na cesto:
– 500 g hladkej múky
– 7 g sušeného droždia /jedno balenie/
– 1 lyžička soli
– 5 lyžíc panenského olivového oleja
– 2 lyžice nadrobno nasekaného rozmarínu
– 300 ml vlažnej vody

na oblohu:
– 6 vetvičiek rozmarínu
– hrubá soľ
– 3 lyžice panenského olivového oleje

Postup prípravy je veľmi jednoduchý:
Pripravte cesto, múku preosejte a zmiešajte s rozmarínom a soľou. Ak máte možnosť určite použite čerstvý rozmarín. V strede suchých surovín urobte jamku a vlejte do nej kvások, olej a postupne prilievajte vodu. Cesto mieste aspoň 10 minút aby bolo poriadne vypracované. Ak máte možnosť uľahčite si prácu a využite kuchynský robot.
Cesto dajte do misky a nechajte na teplom mieste odpočívať pokým nezväčší objem aspoň 2x.

talianksy chlieb foccacia3
Vykysnuté cesto rozdeľte na 2 bochníky a dajte ich na plech. Rúru predhrejte na 230 – 250 stupňov. Na pripravené cesto hrubé asi 0,5 cm nalejte olivový olej a prstami urobte do cesta jamky aby vznikli priehlbiny. Posypte hrubou soľou a ozrobte vetvičkami rozmarínu. Pridať môžete aj sušené paradajky, olivy, pesto, cesnakovú pastu, cibuľku alebo slaninku.
Facacciu vložte do rúry a pečte 10 – 12 minút.
Upečenú nakrájate na väčšie kúsky alebo ju len trhajte priamo z plechu a vychutnávajte :-)

Prajeme dobrú chuť.[sociallocker id=”2515″]

talianksy chlieb foccacia2[/sociallocker]

talianksy chlieb foccacia1

(via: www.glamorousglutton.com)

Diskusia

komentárov