bylinky v kuchyni

Obľúbené bylinky pri varení

Vložené apríl 9, 2013

Veľa kuchárov a nie len profesionálnych používa pri varení čerstvé bylinky. Ak túžite tento trend nasledovať prečítajte si aké bylinky by vám doma nemali chýbať.

Pestovať bylinky sa dá nie len v záhrade ale aj na malom panelákovom balkóne. Veľmi dobre sa in darí v črepníkoch. Nie sú náročné na starostlivosť a väčšine z obľúbených kuchynských byliniek postačí slnečné stanovisko na balkóne a pravidelná zálievka. Ak radi varíte črepníky s bylinkami by na vašom balkóne určite nemali chýbať. Nepotrebujete ich veľa, zopár základných byliniek dokáže vaše varenie posunúť o level ďalej.

Bazalka pravá –
Snáď najobľúbenejšia bylinka pestovaná aj v panelákoch. Darí sa jej v  črepníkoch na okne aj na balkóne. Bazalka je jednoročná rastlina. Dorastá do výšky 30 – 40 cm. Vyhovuje jej slnečné stanovisko v polotieni. Hnojí sa a zalieva veľmi opatrne aby nebola premočená. Príliš veľa vody a častá zálievka spôsobuje úbytok éterických olejov.
Najčastejšie sa pri varení využíva čerstvá. Nasekaná či natrhaná na kúsky premení aj obyčajné cestoviny na gurmánsky zážitok. Čerstvé paradajky, mozarella, trošku olivového oleja a čerstvé lístky bazalky…tak tomu neodolá asi nikto.

bazalka prava bylinka do kuchyne


Mäta prieporná –
Veľmi obľúbená bylinka. Patrí medzi trvalky, ak sa o ňu budete dobre starať vydrží vám aj niekoľko rokov. Dorastá do výšky 40 – 60 cm. Veľmi dobre sa jej darí vo vlhkej pôde na teplom ale tienenom stanovisku.
Veľmi často využívaná pri príprave čajov a miešaných nápojov. Pri varení je vynikajúca ako doplnok či ozdoba zákuskov a ovocných ale aj zeleninových šalátov.

mata prieporna bylinky do kuchyne

Koriander –
Táto bylinka má ázijský pôvod s veľmi dlhou kuchynskou tradíciou. Rastlina dorastá do výšky okolo 50 cm. Jeho konzumácia napomôže upraviť činnosť čriev i žalúdka. Drobné biele alebo bledoružové kvietky kvitnú v júni a júli. Plodmi koriandra sú malé gulôčky obsahujúce semená, ktoré sa usušené a podrvené v kuchyni používajú najčastejšie. Dozrievajú postupne v auguste až septembri.
Koriander sa pridáva do mnohých mexických a ázijských jedál. Čoraz častejšie sa pri varení používa aj vňať koriandra nie len pomleté semiačka. Patrí k veľmi výrazným koreninám.

koriander bylinky do kuchyne

Majorán záhradný –
Jednoročná prípadne dvojročná rastlina. Táto bylinka pochádza zo Stredomoria. Pestuje sa na suchých miestach v slnečnej polohe. Podporuje chuť do jedla a veľmi dobre pôsobí pri nadúvaní.
Majoránka sa používa v mnohých klasických receptoch. Zemiakové placky si bez majoránky ani nevieme predstaviť. Určite vám odporúčame pri príprave jedál používať namiesto sušenej čerstvú. Jej chuť mimoriadne vynikne s cesnakom.

majoranka bylinky v kuchyni

Oregáno –
Oregáno rastie divoko v prírode, ale v dnešnej dobe si získava svoje miesto i v našich záhradách a na balkónoch. Pestuje sa predovšetkým v oblastiach Stredozemného mora a dorastá do výšky 50 cm. Pri pestovaní oregána zvoľte piesočnatú pôdu. Má rada svetlo.
Oregáno je nenahraditeľné pri príprave talianskych receptov.  Nesmie chýbať na domácej pizze a hodí aj k mäsu či plodom mora.

oregano bylinky do kuchyne

Rozmarín –
Rozmarín má rád slneční, nie príliš vlhké miesto. Najlepšie sa mu darí vo vápnitej, na živiny bohatej pôde, do ktorej sa pridá piesok. Ide o bylinku, ktorá nie je odolná voči zime. Rozmarín sa v zime polieva iba mierne. Na balkóne ho umiestnite na teplé a suché stanovisko.
Pri príprave jedál sú najvhodnejšie mladé výhonky. V ideálnom prípade používajte rozmarín čerství. Dá však aj sušiť a pomlieť. Vynikajúco dochutí mäso, polievky, ryby či omáčky.

rozmarin bylinky do kuchyne

V črepníkoch na balkóne sa veľmi dobre darí aj iným obľúbeným bylinkám. Pestovať doma môžete aj tymián, kôpor, pažítku, estragón, bobkový list ale aj šalviu či medovku.
Ideálne obdobie na vysádzanie byliniek do kvetináčov ja marec – apríl. Pri väčšine z týchto odrôd budete môcť už o pár týždňov používať pri varení prvé mladé výhonky.

Diskusia

komentárov