vianocne darceky

Netradičné vianočné darčeky

Vložené december 20, 2012

Každý rok si lámeme hlavu nad tým čo komu darovať. Naháňame sa po obchodoch a možno nás ani nenapadne, že tie najkrajšie a najlepšie darčeky sa dajú vykúzliť doma.Nemusíte každý rok darovať papuče, knihy či oblečenie. Skúste byť tento rok originálna a darujte voňavé, chutné a jedlé darčeky.
Nevyžadujú žiadne extra veľké kuchárske umenie a predsa potešia.

Pre pánov je nakladaný syr to pravé. Skvele chutí s čerstvým chlebom a dobre vychladeným pivom. Príprava je nenáročná a zaberie vám pár minút.
Budete potrebovať:
– 4 hermelíny alebo iný syr podobného typu
– olej /olivový alebo slnečnicový/
– 4 strúčiky cesnaku
– 1 cibuľu
– čerstvé alebo sušené korenie /bobkový list, tymián, rozmarín, šalvia/
– celé čierne korenie
– čerstvé chilli papričky
– nádoby na uskladnenie

Syr nakrájajte na osminky, cibuľu a cesnak ošúpte a nakrájajte na kolieska. Pripravte si uzatváratelné nádoby, ideálne sú sklenené. V tých môžete syr aj darovať. Do nádoby postupne vrstvite cibuľu, cesnak, syr a bylinky. Čerstvé chilli papričky len nakrojte a vložte k syru. Keď máte pohár plný zalejte ho olejom. Počkajte pár minút kým vystúpi von všetok vzduch a nádobu uzatvorte. Nechajte odležať v chlade 3 až 7 dní a môžete podávať.

(via: www.ricardocuisine.com)

Ak patria vaši známi k milovníkom sladkostí určite ich potešíte domácimi karamelkami. Vyskúšajte ich a určite neoľutujete.
Budete potrebovať:
1/2 l mlieka
– 1 sladené kondenzované mlieko
– 1 kg práškového cukru
– 2 vanilky
– 1/2 stuženého tuku

Všetky prísady okrem tuku dáme do vyššieho hrnca a varíme asi 1,5 hodiny. Keď hmota stmavne na karamel primiešajte tuk a povarte ešte asi 5 minút. Ešte horúcu hmotu vylejeme na papierom vystlaný plech a nechajte 10 minút chladnúť. Potom nakrájate rovnako veľké kocky asi 3 x 3 cm. Krovky si môžeme ozvláštniť orieškami alebo hrozienkami. Stačí ich len pridať do uvarenej hmoty.
Darovať ich môžete zabalené v celofánovom sáčku alebo v papierovej krabičke.

(via: www.sinfulsundays.blogspot.com)

Pustiť sa môžete aj do výrobu marmelády, likérov či ochutených pečených orieškov. Tieto chutné a jedlé darčeky sú originálne a určite potešia.

Diskusia

komentárov