Mydlová hmota a jej použitie pri výrobe mydla

Vložené september 16, 2018

Mydlová hmota a jej použitie pri výrobe mydla

Výroba mydla zažíva momentálne veľký rozmach a naberá na popularite. Najpoužívanejší prvok pri domácej výrobe mydla je mydlová hmota a v tomto článku si napíšeme o nej to najdôležitejšie, z čoho je vyrobená, na čo sa používa, ako s ňou zaobchádzať a jej základné rozdelenie.

Čo je mydlová hmota?

Hmota na výrobu mydla je certifikovaná kvalitná surovina určená na výrobu mydla alebo kozmetiky. Pri domácej výrobe mydla najčastejšie používame na odlievanie silikónové formy na mydlo. Prečo používať práve tieto hmoty? Pretože sú testované, nezávadné a sú určené presna na tento účel. Používanie kvalitných hmôt vám ušetrí množstvo času a nepríjemností.

Mydlová hmota

Čo je glycerín?

Glycerín ktorý je v tejto hmote, zabezpečuje hydratáciu pokožky, zabraňuje jej vysušeniu a bráni podráždeniu. Glycerínová hmota na výrobu mydla a kozmetiky má rastlinný základ, ktorý môže byť obohatený o rôzne suroviny ako napríklad kozie mlieko, olivový olej, bambucké maslo, arganový olej, ovsené vločky, med a iné.

Mydlová hmota a jej použitie

Aké druhy mydlovej hmoty poznáme?

Poznáme viaceré druhy mydlovej hmoty, každá je vhodná na iné použitie. Medzi najpoužívanejšie patria: priehľadná Crystal ST, s bambuckým maslom, s kozím mliekom, s olivovým olejom a iné

Kde nájdem viac informácií o výrobe mydla?

Výroba mydla nie je žiadna veda. Stačí dodržiavať všetky pravidlá pri výrobe a výsledok bude vždy dokonalý. V tomto článku nájdete aj množstvo fotonávodov na rôzne druhy mydielok, ako je kávové, bylinkové či krásne voňavé valentínske. Stačí si len vybrať svojho favorita a začať tvoriť.

Kde a ako začať?

Ak však s výrobou mydla ešte len začínate, dávame vám do pozornosti tento produkt: Kreatívna štartovacia sada na výrobu mydla v ktorom nájdete všetko potrebné na domácu výrobu mydla a samozrejmosťou je aj pekný a podrobný fotonávod ako na to. Z tejto sady vyrobiť niekoľko krásnych a voňavých mydielok a je samozrejme vhodná aj ako pekný kreatívny darček pre niekoho blízkeho.

Diskusia

komentárov