origami veniec8

Mini veniec z papiera

Vložené november 15, 2012

Origami – staré japonské umenie skladania z papiera. Určite ste už videli veľa krásnych vecí vytvorených touto technikou. Ak sa vám to vždy zdalo ťažké a náročné tak čítajte ďalej. Máme pre vás jednoduchý návod ako poskladať mini venček z papiera, ktorý môžete zavesiť na vianočný stromček ale ho použiť ako dekoráciu na ručne robenú pohľadnicu. Nemusí to byť však iba vianočná dekorácia. Všetko závisí od vzoru papiera, ktorý vzolíte.

Budete musieť začať s obdĺžnikom papiera. Nastrihajte si ho na  šírku  4 cm a dĺžku 8 cm. Vyberte si papier so vzorom aby bol konečný efekt 3D.

Papier preložte na polovicu aby vám vznikol obdĺžnik veľkosti 2×8 cm.[sociallocker id=”2376″]

Teraz papier preložte na polovicu, tak aby vám vznikol tvar veľkosti 4×2 cm /obrázok vľavo/ a následne zohnite oba rohy.

Držte preloženú pás s otvorenými hranami až na vrchol. Chyť obe vrstvy v pravom hornom rohu a zložite ich do 45 stupňového uhlu. Potom urobte to isté na hornej ľavej strane.
Na každý veniec budete potrebovať 8 kúskov.

Ak sa pozriete pozorne na hornej hrane uvidíte, že sú tam dve malé vrecká tvorená medzi vrstvami papiera. Keď si predstavíte, že sú očíslované 1, 2, 3 a 4 je potrebné posunúť jeden bod medzi vrstvi  1 a 2 a ďalší medzi vrstvi 3 a 4.

Jeden kus vložte do druhého a ťahajte dole.

Postupujte podľa obrázku.

Postupne zasúvajte všetky časti aby vám vznikol veniec.

[/sociallocker]A máte hotovo.

Vyskúšajte to, nie je to také zložité ako sa dá. A hotové venčeky poslúžia ako originálna dekorácia do vášho bytu či na stromček.

Diskusia

komentárov