ako zdobit cupcake mafiny3

Zdobené mini cupcakes

Vložené máj 28, 2013

Či už chcete prekvapiť návštevu, korunovať rodinný obed alebo len tak potešiť váš maškrtný jazýček s týmito mini tortičkami to hravo zvládnete.

[sociallocker id=”2376″]Cupcakes alebo tiež zdobené maffiny vám predstavovať nemusím. Určite ste už jedli tieto neodolateľne vyzerajúce mini tortičky. Zdobenie posunulo obyčajné maffiny na niečo iné, luxusné, neodolateľné a výnimočné. Aj bežný rodinný obed môžete povýšiť na niečo viac ako budete tieto malé tortičky ponúkať ako dezert.
Ich príprava nie je vôbec náročná a s troškou zručnosti a cviku hravo zvládnete aj ich luxusné zdobenie. Zdobenie maffinov sa však nezaobíde bez špeciálnych kuchynských pomôcok.
Ak ste dostali chuť upiecť si a vyzdobiť cupcakes prinášame vám recept na vynikajúce nadýchané koláčiky s ružičkou na ozdobu.

Maffiny môžete upiecť podľa overeného receptu, také ako vám chutia. Ak nemáte dobrý recept alebo stále hľadáte ten najlepší určite vyskúšajte ten náš. Mafiiny sú vynikajúce, lahodné a nadýchané.

Na cesto si pripravte:
– 100 g polohrubej múky
– 100 g hladkej múky
– 1/2 balenia prášku do pečiva
– 1/2 lyžičky sódy bikarbóny
– 2 vajíčka
– 125g cukru
– 80ml oleja
– 250g kyslej smotany
– 2 PL rumu
– 150 g mletých orechov, hrozienok, čokolády, sušeného ovocia…čokoľvek čo máte radi

Zmiešajte všetky suché prísady v jednej miske a vajcia, olej, smotanu, rum v druhej, väčšej miske. Keď pripravujete maffiny nikdy pri šlahaní a miešaní nepoužívajte mixér. Miešajte vždy len varechou. K mokrej zmesi postupne pridávajte sypké suroviny a opatrne miešajte.    Naplnte formu na mafiiny a pečte na 180°C asi 25 minút. Koláčiky nechajte vychladnúť a môžete sa pustiť do zdobenia.

Zdobiť budeme maslovým krémom. Použiť môžete akýkoľvek váš obľúbený krém alebo si pripravte smotanovo maslový krém podľa nášho receptu. Krém dajte stuhnúť do chladničky aby sa s ním dobre pracovalo.
– 130 g masla
– 170 g syra /Lučina, Philadelphia/
– 40 g práškového curku
– 1/2 lyžičky vanilkového extraktu
– potravinárske farbivo

Na zdobenie cupcakes budete potrebovať zdobiace cukrárske vrecúško s úzkou špičkou, pripravený a vychladnú krém a tiež studené mafiny.

ako zdobit cupcake mafiny

Krém naplnte cukrárske vrecúško a môžete sa pustiť do zdobenia. Zrobiť začnite od stredu maffinu. Vytvorte kužeľovitý tvar, tým vznikni stred kvetu.

ako zdobit cupcake mafiny4

Pokračujte po celom povrchu koláča. Zdobiacim vrecúškom vytvárajte jednotlivé lupienky ruže. Krúživým pohybom a jemným tlakom na zdobiace vracúško vytvoríte lupene.  Pokračujte až pokým nezaplníte celý vrch.

ako zdobit cupcake mafiny5

ako zdobit cupcake mafiny7 ako zdobit cupcake mafiny8Ak vaše ruže nebudú dokonalé nič to. Žiadny cukrár nevytvorí perfektné 100% rovnaké kvietky. Dôležité je, že vaše mini cupcakes budú krásne a neuveriteľne chutné. Vaši blízky budú možno pár minút pochybovať či ste ich naozaj piekli vy :-)

ako zdobit cupcake mafiny1

(via: www.icingdesignsonline.blogspot.sk)[/sociallocker]

Diskusia

komentárov