jahodovy kolac recept7

Lahodný jahodový koláč

Vložené apríl 4, 2013

Potešte dnes vašu rodinu a upečte im tento rýchly, jednoduchý a neuveriteľne chutný jahodový koláč.

Každý z nás rád maškrtí, ale nie každý má čas a chuť na vypekanie v kuchyni. Našťastie existujú aj rýchle a jednoduché recepty na veľmi chutné a lahodné koláče. Tento jahodový k nim patrí takmer určite.
Pri príprave tohto koláča vám isto radi pomôžu aj deti. Zapojte ich do práce a oni vám určite radi pomôžu s vykrajovaním srdiečok.

Pripravte si:
–  4 šálky jahôd alebo iného drobného ovocia
– 1/2 šálky cukru
– 1/2 šálky vody
– 3 lyžice kukuričného škrobu
– 1 žĺtok
– lístkové cesto alebo cesto na koláč

jahodovy kolac receptPostup je veľmi jednoduchý:
Jahody nakrájajte na menšie kúsky. V panvici zalejte vodou, pridajte cukor a jahody prehrejte. Ak robíte dezert iba pre dospelých, nebojte sa pridať aj nejaký alkohol. Keď sa cukor roztopí, pridajte kukuričný škrob, aby vám šťava trochu zhustla. Odstavte a nechajte vychladnúť. Pripravte si cesto. Cesto rozdeľte na polovicu a vyvaľkajte na 2 rovnako veľké kruhy. Ak si chcete prácu ešte viac uľahčiť, kúpte si cesto už pripravené v kruhovom tvare – dnes to už nie je problém.

jahodovy kolac recept2

Z pripraveného cesta začnite vykrajovať formičkou malé srdiečka. Srdiečka budete potrebovať z celej jednej polovice cesta.

jahodovy kolac recept3

Druhú polovicu cesta dajte do formy na koláč a vylejte na ňu vyhladenú ovocnú zmes. Srdiečka ukladajte na vrch koláča. Obložte nimi najprv okraj.

jahodovy kolac recept5

Srdiečka z cesta potrite žĺtkom a začnite ukladať druhý rad srdiečok z cesta. Mali by sa prekrývať aby vám z koláča nič nevytieklo. Takýmto spôsobom obložte celý koláč. Koláč dajte upiecť a môžete maškrtiť.

jahodovy kolac recept1

Dobrú chuť :-)

(via: www.missbuttercup.com)

Diskusia

komentárov