OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kvetinové dekorácie nie len na slávnostný stôl

Vložené júl 20, 2012

Rozžiarte svoj dom či byt živými kvetmi. Aj bežný obed či večera s priateľmi môže mať elegantný nádych ak bude vášmu stolu dominovať krásna ikebana zo živých kvetov. Nemusíte sa báť veľkej investície, stačí pozbierať vonku pár suchých konárov, mach, dlhé steblá tráv a kvietky ktoré vám práve kvitnú vo vašej záhradke alebo na balkóne. Váza, miska, džbán či košík doma určite nájde každý.

Ak nemáte možnosť pestovať kvety doma nezúfajte, na trhu určite dostane kúpiť kvietky, ktoré si potom doma naaranžujete. Nebojte sa kombinovať farby, čím viac farieb tým viac sa kút kam ikebanu postavíte rozžiari. Ku kvietkom pridajte aj ovocie. Citróny, pomaranče a limetky váš domov aj krásne prevoňajú. Čerešne zasa dodajú luxus a šmrnc.

Aranžovať môžete nie len do vázy ale ako krásna miska vám poslúži aj porcelánová polievková misa, ktorú už nepoužívate. Porcelánové džbány či krčahy sa hodia tiež. Ak chcete urobiť viac malých aranžmánov, nebojte sa použiť porcelánové šálky, ak bude každá iná vôbec to nebude vadiť.

(via: www.flowerempowered.com)

Diskusia

komentárov