medovnicky

Kedy začať s vianočným pečením?

Vložené november 19, 2012

V snahe predísť vianočnému zhonu a eliminovať stres je veru najvyšší čas vytiahnuť overené recepty, spísať si riadne dlhý nákupný zoznam, pomlieť orechy a rozhodnúť sa aké vianočné dobroty budete tento rok piecť. 

Veľa druhov vianočného pečiva sa pečie aj 4 týždne vopred. Nenaplnené a neozdobené koláčiky vydržia až do vianoc odložené v plechových dózach alebo v papierových krabiciach pokojne aj na balkóne. Plniť krémom ich môžete 2 – 3 dni pred vianocami.

V každej rodine je  obľúbené niečo iné ale medovníky sa robia snáď v každej. Ak sa chystáte tento rok piecť prvýkrát a hľadáte ten naj recept vyskúšajte tento, je super aj kvôli tomu že ak sa prvá dávka medovníkov zje ešte pred sviatkami pokojne môžete piecť aj 23.12. Tieto medovníky sú totiž mäkké hneď po upečení.

Recept na  medovníky:
– 600 g hladkej múky
– 200 g práškového cukru
– 150 g masla
– 3 vajíčka
– 6 PL medu
– 1 ČL sódy bikarbóny
– 1 ČL mletej škorice
– 1 ČL perníkového korenia
– 2 PL kakaa (nemusí byť)
– maslo na vymastenie plechu
– 1 vajíčko na potretie perníčkov

Postup –
Všetko spolu spracujem. Vyvaľkáme cesto na hrúbku 3 mm a môžeme vykrajovať perníčky. Poukladáme ich na vymastený plech a pečieme v rúre 4 – 5 minút pri teplote 200°C.
Keď perníčky vyberieme z rúry, ešte horúce ich treba potrieť rozšlahaným vajíčkom. Budú pekne lesklé.
Po vychladnutí zdobíme krémom (bielok +140 g práškového cukru + pár kvapiek citróna pre lesk)
Tieto perníky sú hneď od začiatku mäkučké. Kakao urobí perníčky tmavšie a vynikne na nich zdobenie bielkom, kakao však pridať nemusíte. Slúži iba za prifarbenie cesta.

TIP: medovníky dajte do plechovej dózy a pridajte medzi ne jabĺčko, ktoré po týždni vždy vymente.

Veľmi obľúbené sú aj vanilkové rožky, linecké koláčiky, zázvorníky, medvedie labky, orechové rožky, makrónky…to všetko sú trvanlivé dobroty a do ich pečenia sa môžete pustiť už teraz.
Ďaľšie recepty na vianočné pečivo prinesieme už nabudúce.

(via: www.sperkovo.sk, www.dobrejedlo.sk)

Diskusia

komentárov