Jednoduché Pom pom kvety

Vložené marec 10, 2014

Výroba papierových kvetov nie je vôbec zložitá. Za pár minút vykúzlite krásnu kvetinovú výzdobu vhodnú nie len na svadobnú párty. Ak chystáte oslavu, svadbu alebo záhradnú grilovačku a lámete si hlavu nad dekoráciami radi by sme vám dali jeden tip.
Výzdoba v Pom pom štýle je nenáročná na čas, zaberie vám iba pár minút. Na skladanie vám postačia servítky alebo hodvábny papier. Skúste však namiesto klasických Pom pom gulí vyrobiť kvety.

Na výrobu potrebujete:
– veľkú raznicu na papier v tvare kvetu alebo papierovú šablónu
– 3-vrstvové servítky alebo hodvábny papier
– zošívačku na papier

Z papiera pomocou raznice alebo šablóny vystrihnite kvety. Čim viac vsrtiev papiera dámte, tým budú vaše kvety bohatšie. Vyrábať môžete kvety aj viacfarebné. Veľmi efektne vyzerajú Pom pom klvety ak skombinujete ružový a žltý papier a vyrobíte kvietky s farebným stredom.

Jednotlivé vrstvy papiera naskladajte na seba a v strede ich zopnite žošívačkou na papier. Teraz je už len na vás aký tvar budú mať vaše Pom pom kvety. Opatrne vyťahujte jednotlivé vrstvy papiera, tak aby vám vznikol krásny hustý kvietok.

pompom kvety navod

Hotové kvety môžte navliecť na farebné šnúrky a len tak zavesiť alebo z nich vyrobiť originálne girlandy.

Pom pom kvety vyniknú aj ako dekorácia na stoloch. Aby vám kvety na stole dobre držali, podlepte ich obojstrannou páskou.

pompom kvety navod 2

(via: www2.fiskars.com)

Diskusia

komentárov