jahody-4

Jahodová sezóna

Vložené apríl 10, 2013

Jahody, jahôdky… nepoznám nikoho, kto by ich nemal rád. Jahody patia medzi naše najoblúbenejšie sezóne ovocie. Možno neviete, ale jahody poznali už starí Rimania, ktorí z nich vyrábali rôzne kozmetické prípravky. Do Európy sa jahody ako jedlé ovocie dostali až v 18. storočí. Priniesli ich francúzsky korzári. Toto ovocie je nie len veľmi chutné, ale je bohaté na vitamín C a E. Jahody tiež obsahujú draslík a bór. Majú antibakteriálne účinky a dokonca sú veľmi dobrým spaľovačom tukov. Pre nízky obsah cukru (jahody obsahujú okolo 6 – 9 % cukrov (fruktóza a glukóza) a prekvapivo mnoho vláknin (mäkkých, ľahko stráviteľných) patria jahody medzi nízkokalorické potraviny odporúčané pri najrôznejších diétach. Ak pestujete jahody doma, odborníci odporúčajú zbierať plody vždy ráno, keď opadne ranná rosa.

Jahodové koláče, torty, zmrzliny, džemy, kompóty… to všetko určite poznáte ale skúšali ste už jahodovú masku na tvár, ktorú si rýchlo urobíte aj sami doma? A čo tak veselé šperky v tvare jahôdky? Že nie? Nechajte sa inšpirovať. Jahodová sezóna vrcholí a my sa už teraz tešíme na budúci rok.

jahody

Domáca jahodová maska na tvár

je veľmi vhodná na mastnú pleť a má úžasné účinky. Jahodová maska pokožku čistí a zabraňuje tvorbe komedónov, ak máte na pleti akné, pôsobí ako prírodné antiseptikum, čistí upchané póry a ich následne sťahujú. Pre dámy, čo nie sú spokojné s pehami mám dobrú správu -pehy po viacerých aplikáciách pomaly miznú.

Ak máte chuť takúto masku vyskúšať určite budete potrebovať:

2-3 ks väčších jahôd

1 PL droždia

1 PL bieleho jogurtu

Jahody roztlačte a v miske zmiešajte s droždím a jogurtom na jednotnú hmotu. Rovnomerne naneste na tvár a nechajte pôsobiť 30 minút. Počas pôsobenia oddychujte a relaxujte v tichom prostredí aby bol účinok masky čo najlepší. Jahodovú masku odstráňte z tváre vlažnou vodou. Masku môžete aplikovať raz do týždňa.

jahody1

Ak máte chuť na nejaký veselý šperky, ktorý zaujme všetkých naokolo skúste výrazné náušničky alebo náramok s príveskami v tvare jahôdky. Biele tričko, rifle, pohodlné baleríny a veselé jahôdky ako šperky. Ideálne na veselé letné dni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ak ste kreatívne a rady tvoríte, skúste si šperky v tvare jahôdky vyrobiť doma. Nie je to vôbec zložité, budete potrebovať:

– polymérovú hmotu Cernit
– lak na polymérovú hmotu
– komponenty na výrobu šperkov /háčiky na náušnice, retiazku aby ste mohli hotový výrobok nosiť/

Postup je veľmi jednoduchý:

jahody3

(via: www.annaoriona.blogspot.sk/2011/06/strawberry-cheesecake.html)

Diskusia

komentárov