hackovana decka

Háčkované obrúsky

Vložené október 12, 2012

Fanynky háčkovanej a paličkovanej čipky budú tento projekt milovať. Ak sa aj u vás doma skrývajú poklady v podobe háčkovaných dečiek, obrúskov a obrusov určite ich neskrývajte v skrini.Čipky a krajky sa dnes vracajú do módy. Nie len oblečenie a doplnky ale aj bežne bytové dekorácie z krajky môžu okúzliť. Určite doma nájdete aspoň jednu háčkovanú dečku od starej mamy či babky, veď háčkovaniu alebo paličkovaniu sa venovali kedysi všetky ženy. Večeri boli dlhé a studené a bolo treba pripraviť si výbavu.

Dnes dávame pred ručnými prácami prednosť iným veciam ale ak si poviete, že  háčkovanie určite nie je pre vás poproste mamu alebo babku, háčkovaná dečka sa u nich určite nájde, a nie len jedna. Nie je to tak dávno čo stoly v našich obývačkách zdobili háčkované naškrobené obrusy. Prinášame vám jednoduchý návod ako premeniť obrus na krásnu dekoračnú misku na drobnosti.

Háčkovanou dekoračnou miskou okúzlite každú návštevu.

Pripravte si:
– háčkovanú dečku alebo menší obrus
– misku
– škrob
– nádobu s vodou[sociallocker id=”2376″]

Misku, ktorá bude slúžiť ako forma postavte na tanier ale na podložku dnom hore. Vo vode si zarobte škrob, poriadne v ňom namočte obrúsok a rozprestrite ho na pripravenú misku.

Snažte sa dečku čo najviac vyhladiť aby na nej neboli žiadne záhyby.

Pripravte si ich kľudne viac. Väčšie, menšie, biele alebo farebné. Výber je len na vás.[/sociallocker]

Háčkované dečky nechajte na miske vyschnúť a originálna miska je hotová.

Originálny kúsok do vášho bytu sa dá vyrobiť takmer bez námahy. Práve takého maličkosti robia váš domov útulný a trendy.

(via: www.blog.freepeople.com)

Diskusia

komentárov