domaca zmrzlina6

Domáce zmrzlinové kornútky

Vložené máj 14, 2013

Majú ju radi všetci, deti aj dospelí. Ponúka neobmedzenú škálu chutí, farieb, vôní. Dá sa kombinovať s ovocím, čokoládou, s topingom ale najviac nám aj tak chutí iba tak v oblátke na prechádzke mestom. Zmrzlina. Chutí rovnako dobre keď si ju vychutnávate sami doma ale s partiou kamarátov vonku v meste. Je len na vás či dáte prednosť vanilkovej alebo čokoládovej klasike, sviežej citrónovej alebo exotickej s príchuťou manga. V ponuke je veľmi veľa druhou zmrzliny a každým rokom pribúdajú nové viac či menej tradičné kombinácie. Rafinované krémové, ovocné, s orieškami alebo s kávovou príchuťou, sladké ale aj kyslejšie varianty obľúbených príchutí. Akej zmrzline dávate prednosť vy?

Vynikajúca je ako rýchli dezert keď nestíhate napiecť. Ak však mate pár hodín pred príchodom návštevy čas, určite im pripravte domáce zmrzlinové korneto. Neoľutujete.

Pripravte si:
– 2 litra zmrzliny (ľubovoľný druh)
– kornútky na zmrzlinu
– oriešky, sušené ovocie, sladkosti, kokos
– čokoládu alebo čokoládovú polevu
– papier na pečenie

Postup prípravy:
Vašu obľúbenú zmrzlinu vyberte z mrazničky, je potrebné aby zmäkla. Medzi tým si pripravte dobroty, ktorými naplníte kornútky. Na drobné kúsky nasekajte oriešky, sušené ovocie, čokoládové cukríky alebo tyčinky /Mars, Kofila, Koko, akékoľvek máte radi/. Použiť môžete čokoľvek.

domaca zmrzlina

Papier na pečenie nastrihajte na pásy o niekoľko centimetrov vyššie ako kornútky aby sa dali plniť. Do papiera zabaľte kornútok a papier zafixujte lepiacou páskou.

domaca zmrzlina1

Takto pripravené a zabalené kornútky postavte do sklenených pohárov.

domaca zmrzlina2Aby ste ušetrili miesto v mrazničke používajte väčšie sklenené poháre do ktorých sa vám zmestí naraz viac kornútkov. A môžete začať plniť. Na spodok kornútku nasypte oriešky, ovocie alebo posekané čokoládové dobroty. Potom nalejte čokoládovú polevu alebo si čokoládu roztopte doma. Pridajte poriadnu dávku zmrzliny a na vrch zasa niečo na ozdobu. Použiť sa dajú orechy, čokoláda, farebné posýpky, kokos alebo posekané čokoládové tyčinky.

domaca zmrzlina3

Takto pripravené kornútky dajte do mrazničky. Skúste ich postaviť v pohároch na dvierka alebo si urobte miesto v šuplíku tak, aby ste ich mohli postaviť.

domaca zmrzlina4A môžete servírovať. Úspech máte zaručený nie len u detí.

domaca zmrzlina5

Dobrú chuť a pekný slnečný deň.

(via: www.inquiringchef.com)

Diskusia

komentárov