dekoracie na stol

DIY – tulipánová dekorácia

Vložené september 7, 2012

Veľmi rýchly, jednoduchý a cenovo dostupný nápad ako mať na stole vždy čerstvé a voňavé kvety.Radi by ste mali živé kvety vo váze každý deň? Pokiaľ nemáte vlastnú kvetinovú záhradku odkiaľ si kvetinky môžete zobrať, je táto predstava zrejme nedosiahnuteľná. Nie je to preto, že by boli kvety v obchodoch nedostupné, skôr sú veľmi drahé. A v dnešnej dobe je mať čerstvé kvety vo váze skôr luxus ako bežná záležitosť.
Šikovní  a kreatívny ľudia však tento problém vyriešili. Ak vám namiesto kytice postačí aj zopár kvietkov tento nápad si zamilujete. Veď kúpiť raz za týždeň 2 či 3 tulipány sa zvládnuť dá a výsledok stojí za to. Budete nadšení.

Pripravte si:
– jednu sklenenú nádobu na aranžovanie
– tulipány,  postačia 2 ks
– malé skúmavky alebo malé fľaštičky
– špagát s drôtom
– nôž
– kamienky na dozdobenie[sociallocker id=”2376″]

Postup práce:
– začnite tým, že s tulipánov odstránite spodné listy. Nevyhadzujte ich, budeme ich potrebovať. Vezmite skúmavku a celú ju zabalte do tulipánového listu. Buďte dôsledný a obaľte skúmavku tak, aby ju nebolo vidno. Aby vám z nej list nespadol pomôžte si špagátom. Omotajte ho okolo skúmavky. Môžete použiť špagát s drôtom alebo aj bez drôtu.
Takto si pripravte všetky skúmavky. Do jednej skúmavky dáme jeden tulipán.


Vezmite sklenenú nádobu a na dno nasypte kamienky, piesok alebo inú dekoráciu.
Tulipány zastrihnite na požadovanú dĺžku. Do skúmaviek dajte vodu, tulipán a vložte ho do pripravenej nádoby, tak aby vám z nej netrčali. Na dozdobenie môžete pridať zopár halúzok.[/sociallocker]
Dekorácia na stôl je hotová za pár minút a jedinou investíciou  bol nákup tulipánov.

(via: www.blog.hwtm.com)

Diskusia

komentárov