prsten z drotu6

DIY – originálny prsteň z drôtu

Vložené máj 22, 2013

Doplnkov a bižutérie nie je nikdy dosť. Každá z nás má rada niečo iné, uprednostňuje iný štýl, farbu či materiál. Týmto rozkošným drôteným prstienkom však neodolá nik. Hodia sa ku všetkému a ich výroba nie je náročná. Naučte sa s nami ako na to. Či už si chcete prstienok vyrobiť pre seba alebo ako darček pre kamarátku, je to skvelý nápad. Pri jeho výrobe sa určite zabavíte a možno vás práca s drôtom osloví natoľko, že sa začnete výrobe šperkov venovať vo svojom voľnom čase. Kamarátky, ktoré budú nosiť vami vyrobené doplnky budú chodiaca reklama a tá je na nezaplatenie.

Tento prstienok je nie len veľmi milý a chutný na pohľad ale jeho výroba vám nezaberie veľa času. Nie je potrebný ani žiadny špeciálny materiál či pomôcky. Je to ideálnym doplnok, keď potrebujete k svojmu outfitu jednoduchý no originálny kúsok. Vyrobíte si ho za pár minút a môžete vyraziť na párty.

Pripravte si:
– hrubší drôt akejkoľvek farby
– štikacie kliešte
– fľaštičku laku na nechty ako pomôcku

Postup je veľmi jednoduchý:
Drôt omotajte okolo vrchnáčika laku na nechty tak, aby ste vytvorili základ na prsteň. Na každej strane by ste mali mať aspoň 8 cm drôtu. Zvyšný drôt odštiknite kliešťami, ten už potrebovať nebudete.

prsten z drotu1

Základ prstienka stiahnite dole z vrchnáčika, navlečte si ho na prst a prispôsobte si veľkosť tak, aby vám prsteň sadol. A môžete sa pustiť do vytvárania slučiek na mašličke.

prsten z drotu2

Postupne najprv preložte jednu a potom druhú stranu. Aby ste mali obe slučky rovnaké môžete si pomôcť ketlovacími kliešťami alebo zasa využite nejaký malý vrchnáčik.

prsten z drotu3

Konce drôtu zastrihnite aby neboli veľmi dlhé. Aby ste predišli prípadnému poškriabaniu môžete ostré hrany drôtu prebrúsiť šmirgľovým papierom. Cez stred prstienka môžete párkrát omotať mäkký farebný drôtik a vytvoríte tým dokonalý efekt mašle.

prsten z drotu4

A originálny prstienok je hotový.

prsten z drotu5

Vyrobiť mašličku nie vôbec zložité. Chce to len cvik a trošku tréningu. Ak váš prvý drôtený prstienok nebude dokonalý určite to nevzdávajte. K dokonalosti sa vypracujete len cvikom a po čase vám budú pod rukami vznikať za pár minút aj takéto originálne šperky.

prsten z drotu6[sociallocker id=”2515″]prsten z drotu7 prsten z drotu8 prsten z drotu9[/sociallocker] prsten z drotu10(via: www.wikihow.com, www.etsy.com/shop/PurplePoemCraft )

Diskusia

komentárov