svadobne inspiracie1

DIY – cukrové srdiečka

Vložené september 13, 2012

Nie len svadobnú trotu si môžete vyzdobiť krásnymi doma robenými srdiečkami. Chystáte svadbu a srdiečka vo výzdobe určite nebudú chýbať? Menovky pre hostí, dekorácie na stoloch, pierka pre svadobných hostí… to všetko bude v tvare srdiečka. Ak rozmýšľate nad tým, čo originálne darovať svadobným hosťom a nič vás nenapadá, pretože levanduľové srdiečka rozdáva dnes už každý, nechajte sa inšpirovať týmto DIY projektom.
Cukrové srdiečka môžete prifarbiť presne podľa vašich predstáv, tak aby dokonale ladili s výzdobou a štýlom vašej svadby.
Dajú sa však použiť aj inak. Ako ozdôbky na torty či cupcakes vyzerajú neodolateľne. Alebo ich len tak voľne rozhodte po svadobných stoloch. Na bielych obrusoch budú žiariť.
Sú tiež ideálne ako darček na Valentína pre vašu lásku.

Ak sa vám srdiečka zapáčili a máte chuť si ich vyrobiť pripravte si:
– 2 šálky cukru
– 4 čajové lyžičky vaječného bielka
– potravinárske farbivo
– valček na cesto
– plech a papier na pečenie
– malé vykrajovátko[sociallocker id=”2376″]

Polovicu cukru nasypte do väčšej misky. Pridajte farbivo a zamiešajte. S farbivom pracujte opatrne aby ste nemali zmes priveľmi tmavú. Ak sa vám zdá bledá, radšej farbivo pridávajte postupne. Do farebnej zmesi pridajte 1 lyžičku bielku a miešajte až kým nebude mať zmes konzistenciu mokrého piesku. Spracovanú zmes vyvaľkajte na pracovnej doske a môžete vykrajovať srdiečka. Ak sa vám srdiečko po vyklopení z formičky rozpadne, je potrebné zmes opäť spracovať a pridať do nej bielok. Povykrajujte srdiečka, dajte ich na plech vystlaný papierom na pečenie a upečte.

Ak chcete srdiečka aj inej farby, môžete si polovicu zafarbenej zmesi odložiť  a pridať do nej zvyšný cukor. Zmes získa bledší odtieň. Nezabudni primiešať aj bielok inak sa vám budú srdiečka rozpadávať. Upečené a vychladnuté srdiečka môžete zabaliť do celofánových vrecúšok a darovať hosťom.[/sociallocker]

(via: www.weddingchicks.com)

Diskusia

komentárov