darcekove balenie5

DIY – ako originálne zabaliť darčeky

Vložené november 8, 2012

Nie je dôležité aký veľký darček darujete, často krát poteší aj maličkosť ak je v krásnom a nápaditom obale. Máme pre vás ďalší zo série DIY nápadov. Tentokrát to bude originálne balenie darčekov. Do Vianoce je ešte dosť času, ale ak chcete baliť darčeky originálne, je čas začať s výrobou dekorácii a ozdôbok. Veď aj zháňanie materiálu zaberie nejaký ten čas.
Drobné pečivo a predovšetkým medovníčky sú súčasťou vianoc v každej rodine. Čo tak prekvapiť rodinu a priateľov a darovať im darček v originálnom balení s medovníkom?

Pripravte si:
– výkres
– nožnice, ceruzku a lepidlo na textil
– bielu farbu alebo kontúru na textil
– filc v odtieňoch hnedej farby
– flitre alebo iné ozdôbky
– ihlu a niť

Začnite tým, že si pripravíte šablóny v tvare medovníkov. Pomôcť si môžete vykrajovátkami, ktoré obkreslíte alebo si šablóny vytlačte na kancelárskej tlačiarni.

Šablóny z papiera vystrihnite, priložte k filcu a vystrihnite.

Medovníky dozdobte bielou farbou alebo kontúrou na textil. Čím tenší hrot budete mať, tým lepšie sa vám bude pracovať. Predstavte si, že pracujete s polevou a zdobíte ozajstné medovníky.

Počkajte kým farba vyschne. V prípade potreby fixácie farby výrobok podľa odporúčania výrobcu prežehlite a môžete ďalej zdobiť. Ideálne sú glitre alebo našívacie flitre na oblečenie. Dodajú “medovníčkom” lesk a šmrnc.

Môžete pridať šnúrku na zavesenie a takéto medovníky sa dajú použiť aj ako ozdoba na stromček.

(via: www.creaturecomfortsblog.com)

Diskusia

komentárov