cupcake torticky5

Cupcakes, mini tortičky

Vložené august 26, 2012

Každý z nás si občas rád zamaškrtí. Mlsný jazýček môžeme potešiť čokoládou, koláčikom alebo luxusne vyzerajúcou mini tortičkou. Cupcake nesmie chýbať na žiadnej oslave.

Klasické maffiny určite všetci dobre poznáte. Sú to malé koláčiky z piškótového cesta, do ktorého sa pridávajú malé kúsky čokolády, sušeného ovocia alebo orieškov. Hodia sa ako dezert ale aj ako pochúťka na raňajky. Najlepšie sú tie domáce a najchutnejšie sú ešte teplé. Ich príprava je veľmi jednoduchá a výhodou je, že do nich môžete primiešať čokoľvek čo máte radi. Veľmi chutné sú aj ako slaný variant. Dôležité je mať dobrý recept na základné cesto.
Trošku luxusnejšou verziou maffinu je cupcake. Ide o mini tortičku, bohato zdobenú alebo dokonca plnenú krémom. Pečú sa so základného cesta na maffiny, ktoré obsahuje múku, vajce, cukor a extrakt /vanilkový, mandľový…/, mleté orechy, kakao alebo kúsky čokolády.
Tieto mini tortičky sa prvýkrát spomínajú v roku 1796 v kuchárskej knihe American Cookery od Amelie Simms. Suroviny na ich výrobu sa  nevážili ale ako odmerka sa používala šálka, preto cup – cake. Formičky na pečenie tiez neboli a preto koláčiky piekli v tom čo mali, keramické šálky sa vtedy veľmi ujali.
Dnes sa maffiny a cupcake pečú vo formičkách špeciálne na to určených. Veľmi obľúbené sú silikónové. Dostanete ich v rôznych tvaroch.
Upečené tortičky sa nechajú vychladnúť a vyzdobia sa nie len chutným krémom ale aj rôznymi jedlími ozdôbkami. Pri zdobení sa môžete doslova vyšantiť. Necháme na vás ši svojim hosťom naservírujete cupcake v podobe kvetu, lienky, ovocnej misy alebo motýľa.

Ak ste na cupcake dostali chuť, skúste si ich urobiť podľa tohto receptu. Je to základný recept a príprava cupcake nie je veľmi náročná.

Ingrediencie na cupcakes:
200g práškového cukru
160g zmäknutého maslo
4 vajcia
240g hladkej múky
40g kakao
2 lyžičky kypriaceho prášku
veľká štipka soli
80ml mlieka
Maslový krém:
450g práškového cukru
225g zmäknutého masla
50ml mlieka
2 lyžičky vanilkového extraktu

Postup

Cesto:
Vyložte 18 muffinových formičiek (alebo plech na muffiny) papierovými košíčkami. Maslo a cukor vyšľaháme do svetlej peny. Postupne po jednom zašľahajte vajcia. Spoločne presypte múku, kakao, soľ a kypriaci prášok do jednej misky. Jemne vmiešajte múčnu zmes a mlieko do maslovou-cukrovej zmesi na trikrát tak, že začnete aj skončíte múkou. Cesto rovnomerne rozdeľte do košíčkov (naplňte je až po okraj). Pečte v predohriatej rúre na 180C asi 10-13 minút alebo kým košíčky nenabehnú. Nechajte chladnúť 3 minúty vo formičkách, potom vyberieme na kuchynskú mriežku a nechajte úplne vychladnúť.

Maslový krém:
Maslo vyšľaháme do svetlej peny, pridajte vanilkový extrakt a znovu dobre prešľahajte. Postupne zašľahajte preosiaty cukor a nakoniec pridajte mlieko. Šľahajte asi 3-4 minúty, kým krém opäť nie je nadýchaný (teraz môžete pridať potravinárske farbivo, ak chcete.)

Zdobenie:
Zdobiace vrecko s ozdobnou špičkou (čím väčšie, tým lepšie) naplňte maslovým krémom a ozdobte cupcakes podľa ľubovôle. Posypte čokoládou alebo ozdobte kandizovanými či marcipánovými kvetmi, čokoládovými ruličky a lístky. Vo fantázii sa medze nekladú.

Dobrú chuť.

Pozrite si aj ďalšie inspirácie na krásne zdobenie:

[sociallocker id=”2515″]

[/sociallocker](via: wwwtreatsastastytaters.blogspot)

Diskusia

komentárov