Ako sa u nás medovníky zdobili

Vložené december 9, 2013

Tento rok sme sa rozhodli do našej decembrovej ponuky zaradiť výnimočný kreatívny kurz, na ktorom ste sa mohli naučiť ako sa zdobia medovníčky. Maľovanie medovníkov malo veľký úspech, a preto si tento kurz ešte raz do Vianoc zopakujeme. Aj vaše medovníky môžu byť tento rok krásne cifrované, a ak neviete ako na to, Katka vás to veľmi rada naučí. Kreatívny kurz Vianočné zdobenie medovníkov sa bude konať v nedeľu 15.12. od 13:00 v predajni Šperkovo na Obchodnej 66 v Bratislave.

Ak vás zaujíma ako to na kurze vyzeralo, pripravili sme pre vás fotoreportáž:

Vianočné melódie, vôňa zázvorového čaju a medovníkov… aj taký bol kreatívny kurz, ktorý sa konal minulú sobotu v našej predajni v Bratislave.

kurz zdobenia medovnikov bratislava6
Pani lektorka prišla na kurz s veľkou cestovnou taškou a z nej vytiahla aj takéto krásne medovníky, ktoré už čakali na vyzdobenie. Medovníky rôznych tvarov a veľkostí vyzerali úžastne aj bez bielej polevy. Naozaj bolo z čoho vyberať.

kurz zdobenia medovnikov bratislava8

Skôr ako sa dievčatá pustili do samotného zdobenia, vypočuli si rady a tipy ako správne vypracovať medovníkové cesto a ako vymiešať dobrú bielkovú polevu a glazúru.
Medovníčky zdobili aj mini medovníkmi…

kurz zdobenia medovnikov bratislava3

…a rôznymi ozdôbkami v tvare vločiek, hviezdičiek alebo stromčekov.

kurz zdobenia medovnikov bratislava2

Starostlivo vyšľahaná poleva musí byť pevná a hustá. Veľmi dôležité je aj zdobiace vrecko s tenkou špičkou.

kurz zdobenia medovnikov bratislava5

Zdobiť sa najprv začal pomocný papier, na ktorom si vyskúšali nie len základné rovné čiary ale aj vlnky, oblúčiky, čipku, kvietky a srdiečka.

kurz zdobenia medovnikov bratislava7

Samotné zdobenie medovníkov bol zážitok pre všetkých. Pod rukami neskúsených dám vznikali nádherne vyzdobené srdiečka, vločky, hviezdy ale aj rozkošný sob, koník či anjel.

kurz zdobenia medovnikov bratislava12

kurz zdobenia medovnikov bratislava15

Zákazníčky si domov odniesli plné krabice nádherne vyzdobených medovníkov a veríme, že aj dobrý pocit s príjemne stráveného večera.

Ak ste aj vy dostali chuť vyzdobiť si medovníky, radi sa s vami stretneme na kreatívnom kurze už v sobotu 15.12. v Bratislave.

Tešíme sa na vás. [sociallocker id=“2515″] [/sociallocker]

Diskusia

komentárov