recyklujeme

Ako recyklovať papier

Vložené august 17, 2012

Kedysi bolo moderné nosiť papier do zberu. Dnes je v móde papier recyklovať. Dávať veciam druhú šancu je ekologické a v tomto prípade môže z obyčajného papiera vzniknúť takáto pekná vec.

Tvrdé papierové rolky z kuchynských utierok alebo toaletného papiera vyhadzujeme denne. Napadlo vás niekedy, že by sa dali ešte využiť? Niekedy poslúžia ako hračka pre domáceho miláčika, hlavne pre zajačikov a škrečkov, ale kreatívny ľudia im určite dajú druhú šancu a vymyslia nové využitie.

Základom svadobnej výzdoby nie je len výzdoba stolov ale aj veľké srdce či iný aranžmán na stene za mladomanželmi. Prinášame vám nápad ako byť originálny a ako si toto srdce vlastnoručne vyrobiť.

Zapojte celú rodinu, nech vám pomôžu v zbieraní roliek :-)

Materiál, ktorý budete potrebovať:

– rolky z toaletného papiera alebo kuchynských utierok
– hodvábny papier
– akrylové farby
– štetec
– lepidlo a nožnice[sociallocker id=”2376″]

Z papiera si vystrihnite srdce. Dbajte na to, aby bolo dostatočne súmerné. Predlohu si môžete predkresliť a vytlačiť na počítači. Samozrejme môžete zvoliť akýkoľvek tvar, ale na svadbu je samozrejme ideálne srdce.

Jednotlivé rolky môžete skrátiť na požadovanú veľkosť a môžete sa pustiť do maľovania. Pomaľujte zopár roliek (alebo kľudne aj všetky). Akrylové farby sú na papier najvhodnejšie – rýchlo schnú a na trhu sú v ponuke v širokej farebnej škále.

Rozprestrite papierovú predlohu a začnite okolo nej postupne ukladať rolky. Priložte ich k sebe 5 – 6  a pomocou štetca a lepidla na papier zlepte. Lepidlom nešetrite, aby ste mali istotu že sa vaše dielko nerozpadne. Budete s ním musieť manipulovať a možno bude aj visieť na stene.

Postupne obkladajte celú predlohu a postupne lepte rolky k sebe.

Striedajte prírodné rolky s rolkami, ktoré ste pomaľovali. Vznikne úžasný efekt. Pokračujte v lepení až kým nevytvoríte aspoň 3 – 4 rady po celom obvode. Dávajte pozor aby ste k rolkám neprilepili aj papierovú predlohu. Tú na výslednom venci potrebovať nebudeme.[/sociallocker]

Na záver všetko ešte pretrite po obvode lepidlom, ktoré vám veniec spojí ale aj spevní.

A už len nájsť vhodné miesto kam ho zavesíte.

(via: www.stylemepretty.com)

Diskusia

komentárov